top of page
חיפוש

נעים להכיר


אני רעות לביא יששכר, דיאטנית קלינית מטפלת בהשמנה, אכילה רגשית וסוכרת.


אני מאמינה שאוכל הוא כלי שמחבר בין אנשים, אוכל יכול לשמח, הוא דרך להראות שאכפת לי, לתת חיבוק, להרשים, לנחם, אוכל הוא לא רק אוכל, לפעמים הוא צורך פיזי, דרך למלא את הבטן ולשבוע ולפעמים צורך קיומי כמו- אהבה או מפלט.


היכולת לאפשר למישהו אחר "לגעת לנו בצלחת" להתבונן בה, להביע דיעה, להציע- לתקן, לשנות או לגוון היא לא דבר פשוט וקל לכולם. אוכל מושפע מכל הסובב אותנו, וחשיפה של האוכל שלנו פותחת צוהר לחיים האישיים שלנו, לנשמה, למערכות היחסים שלנו עם אחרים ועם עצמנו,

ליום יום.


זו זכות גדולה עבורי לגעת ולהשפיע על החיים של אחרים דרך האוכל שלהם ולהעניק להם כלים ודרך הסתכלות חדשה.


איך הגעתי להיות דיאטנית?

הגעתי ללימודי התזונה בגלל אהבה למטבח ולאוכל, אהבתי את הריחות את המרקמים את המשחק עם המרכיבים ומגיל צעיר נהנתי ליצור במטבח מאפים ותבשילים טעימים. את המאפים למדתי מהאינטרנט ואת התבשילים מאמא. בשלב מסוים הבנתי שזה די קל עבורי להגיע לתוצרים טעימים ואולי זה לא חוכמה? ואז עלתה בי השאלה- איך אוכל להפוך את היצירות האלו לבריאות יותר? חיפשתי תשובות לשאלות וכך הגעתי ללימודי התזונה.


לאחר לימודי מדעי התזונה וההתמחות של משרד הבריאות הבנתי שהיעוד שלי הוא לעזור לאנשים לאכול אוכל טעים, אמיתי ואיכותי, להנות ממנו ולשמור על הבריאות והמשקל שלהם.


הדרך המקצועית שלי

מתחילת דרכי כדיאטנית עבדתי לפי גישת הפליאו בשילוב כלים מעולם הנון דיאט כבר אז היה לי מאוד ברור שלא צריך לעשות דיאטות, אוכל לא משמין ואין דבר כזה אסור ומותר. עם הזמן והניסיון הגעתי להבנה שאפשר להגיע לאיזון במגוון דרכים בהתאם לכל אדם ולרצונותיו ומה שנדרש הוא קודם כל להקשיב למי שמולי וללמד אותו להקשיב לגופו. מאז אני כל הזמן לומדת עוד ועוד להקשיב.


כבר מעל ל6 שאני מלווה אנשים ונשים בתהליכי ירידה במשקל באמצעות תרופות במסגרות השונות, בתקופה הזאת נוכחתי לגלות כמה הכלים מעולם הנון דיאט שכל כך האמנתי בהם עושים הבדל משמעותי, פותחים ומשנים תפיסות, קבעונות, אמונות ותבניות דיאטה שהתקבעו לאורך שנים.


כיום אני שמחה ללוות אנשים שצריכים לרדת במשקל, שרוצים להרגיש קלילים יותר, שרוצים שהבגדים ישבו עליהם, שרוצים לעשות סדר עם האכילה שלהם, להסיר את האשמה, להתחיל להבין את הגוף קצת יותר טוב. אני מקבלת בקליניקה הפרטית וגם בקופ"ח כללית - מכון סוכרת בנתניה, מרכז בריאות האישה בנתניה ומרפאת איזונים לטיפול בהשמנה בנתניה.


דיאטניות אוכלות בכלל?

כן!! אני עדיין אוהבת מאוד להתעסק במטבח במיוחד עם מתכונים טעימים ומהירים כי עם השנים הזמן הפנוי שלי הלך והצטמצם. האהבות הכי גדולות שלי באוכל הן במבה, שווארמה (עם טחינה ועמבה ושמחה) ופיצה.

אני גם מתלהבת במיוחד לאכול ירקות אבל רק אם הם טריים ומתפצחים ישר מהשדה.

למזלי הרב אני נשואה לשובל (אגרונום הבית- הוא מדריך חקלאי, יינן ויזם) שכל הזמן מפתיע עם ירקות שווים וטריים שגידל בעצמו ועם רעיונות לארוחות מיוחדות. אנחנו מגדלים ביחד את כרמל (הבן שלנו), נגב (הבת שלנו) ואת פדרו (הכלב) בעיר חדרה.מה ההכשרה המקצועית שלי?

  • תואר ראשון .Sc.B במדעי התזונה, מכללת תל-חי

  • דיאטנית מוסמכת בעלת תעודה מטעם משרד הבריאות.

  • קורס תזונה, הריון ופוריות לדיאטנים

  • קורס תזונת ספורט לדיאטנים

  • קורס טיפול בהשמנה ואכילה רגשית בגישת נון דיאט

  • קורס טיפול תזונתי בסוכרת לדיאטנים- אוניברסיטת תל אביב

  • קורס CBT לטיפול בהשמנה לדיאטניות


Comments


bottom of page