top of page
חיפוש

ויגובי - מה כדאי לדעת על הזריקה החדשה לטיפול בהשמנה?

הטיפול התרופתי בהשמנה הולך ונהיה נפוץ ובהתאם המגוון התרופתי הולך וגדל, כיום עיקר התרופות לטיפול בהשמנה הן בזריקות וכולן תרופות ששייכות לאותה משפחה שנקראת GLP-1 אנאלוג. אז מה אפשר לספר על ויגובי?זה אותו חומר פעיל פשוט במינון גבוהה

למי שהתנסה באוזמפיק והרגיש את ההשפעה עד גבול מסוים הויגובי אולי יעזור, כי בעצם מדובר באותו חומר פעיל, בדיוק אותו דבר, פשוט במינון גבוה יותר, אם האוזמפיק הגיע עד למינון של 1 מ"ג בשבוע, הויגובי מגיע למינון של 2.4 מ"ג בשבוע וזה עושה הבדל.


האם הוא באמת אפקטיבי יותר מאוזמפיק וכמה יורדים?

מבחינת ההשפעה על תחושת הרעב והשובע היכולת לעלות במינון היא משמעותית מאוד. במחקר של אוזמפיק טיפלו באנשים עם סוכרת לא כולם היו בכלל במצב של השמנה בתחילת הטיפול ולכן קשה ללמוד מהמחקרים האלו על האפקטיביות לירידה במשקל. במחקרים של ויגובי נצפתה ירידה של סביב 18%-19% מהמשקל בשנה תחת המינון המקסימלי, זה אומר בסך הכל תקופה של שנה ו4 חודשים, כי ההגעה למינון המקסימלי תיקח כ4 חודשים בהנחה שאתם מתחילים מ0, ז"א לא עברתם מטיפול באוזמפיק או סקסנדה.


מה אופן הטיפול בוויגובי ואיך מתקדמים במינונים?

בטבלה למטה ניתן לראות את אופן ההתקדמות החודשית במינונים לפי ההנחיות בעלון לצרכן וכפי שנעשו גם במחקרים. חשוב לציין שהזמן המינימלי על כל מינון הוא חודש ולא פחות, עם זאת אין הכרח לעלות במינון בכל חודש ומומלץ להתעכב ולהתקדם לפי תחושה אישית, אם אתם מרגישים שבעים, שיש לכם שקט או אם אפילו יש קושי לאכול או קושי מול תופעות לוואי, כדאי לעצור ולא להתקדם במינון.וויגובי Wegovy

תדירות: טיפול שבועי

חודש 1

חודש 2

 חודש 3

חודש 4

חודש 5

0.25 מ"ג

מינון התחלתי

0.5 מ"ג

1.0 מ"ג

1.7 מ"ג

2.4 מ"ג

מינון מקסימלי


פרט חשוב נוסף שנמצא במחקרים!

במחקרים נמצא שחלק משמעותי מהמשקל שירד מקורו במסת שריר!! בירידה במשקל נרצה להימנע ככל הניתן מאיבוד מסת שריר, שכן ירידה כזו אינה מטיבה עם הבריאות ואינה מקדמת את המטרה של מי שרוצה לרדת במשקל, להרגיש טוב, להראות טוב ולשמור על בריאותו. הפרט החשוב הזה מחזק לכל מי שעוסק בתחום את החשיבות של תזונה מזינה ונאותה גם תחת הטיפול, מכאן ניתן להבין שתוכלו להרוויח הרבה מאוד בתהליך עם ליווי תזונתי מתאים, אצל דיאטנית שיודעת את הדקויות האלו ומכירה את תחום הטיפול בהשמנה.


איך עוברים מאוזמפיק או סקסנדה לויגובי?

כפי שכבר הבנו אוזמפיק וויגובי מכילים בדיוק אותו דבר לכן אם אתם מטופלים באוזמפיק 1מ"ג למשך חודש או יותר ומרגישים שההשפעה כבר לא משמעותית, במעבר לויגובי ניתן לעלות למינון הבא שהוא 1.7מ"ג. חשוב לציין שהמזרקים במינונים השונים, מגיעים בריכוזים שונים לכן במידה ואתם מרגישים צורך במינוני ביניים ב"קליקים", חשוב להתייעץ עם רופא כדי לוודא שאתם נותנים את המינון שהתכוונתם ולא נמוך או גבוה מידי הסיכון במתן מינון שגוי הוא תגובה חזקה מאוד, תופעות לוואי קשות ואף אשפוז בשל כך. כדאי להיזהר.


גם סקסנדה היא תרופה מאותה משפחה ולכן המעבר מסקסנדה לאוזמפיק מאפשר התחלת טיפול בויגובי ממינון גבוה מהמינון ההתחלתי, עם זאת זה ניתן לשיקול דעת הרופא שרשם לכם את התרופה וכדאי להתייעץ איתו כדי למנוע תופעות לוואי לא נעימות.


עוד משהו שכדאי לדעת? כן!

לחברה המשווקת את התרופה יש אתר וגם אפליקציה שמיועדים לתמוך ולסייע בתהליך, זה שירות שניתן בחינם ושווה להיעזר בו. בעבר היה שירות יעוץ טלפוני עם אחות- אך זה לא קיים עוד, ניתן להתייעץ תמיד עם הרופא המטפל, האחות במרפאה והדיאטנית שמלווה אתכם בתהליך.

המידע לגבי האתר והאפליקציה נגיש למטופלים שרוכשים את התרופה, חפשו אותו על גבי האריזה.
Comments


bottom of page